Medeinos krautuvėlėje galima rasti mielų kalėdinių dovanėlių, sukurtų rankomis iš gamtinių medžiagų – iš žolių, sėklų, uogų, kankorėžių, gėlių, šakelių, lapų bei kt. Jas galima įsigyti internetu arba kai kuriose kalėdinės mugėse Vilniaus regione.

Kalėdiniai eglutės žaisliukai

Jie yra gaminami iš raudonojo ąžuolo kepurėlių ar buko goželių, dekoruoti džiovintomis šermukšnio uogomis, samanomis arba spalvingais karoliukais. Žaisliuką galima pakabinti ne tik ant eglutės, bet ir puošti namus. Žaisliuko skersmuo ⁓8 cm, svoris ⁓25 gr.

Kalėdinis vainikas iš eglės kankorėžių

Gaminamas iš baltosios eglės kankorėžių, puoštas mėlynais karoliukais ir kaspinu. Su kabliuku, galima pakabinti lauke arba viduje, arba padėti ant stalo. Skersmuo 32 cm, aukštis 10 cm, svoris 800 gr., sudėtis: šienas, siūlai, eglės kankorėžiai, karšti klijai, karoliukai, kaspinas, viela.

Kalėdinis vainikas

Žolinukai

Jie įvairių dydžių ir formų iš lietuviškų žolynų pagal senuosius lietuvių simbolius. Sukurti iš lininio pluošto, šermukšnio uogų, bajorių ir rūgštynių žiedynų, motiejukų, kiškio ašarėlių bei kitų smilgų. Darbelių kainos nuo 6 eurų (Paukštelis) iki 28 eurų (Saulė). Žolinukai gali būti ne tik kaip dovana, bet ir kaip kalėdinės eglutės puošmenos.

Žolinukai

Vantos

Tradicinė beržinė, ąžuolinė bei įdomesnė iš juodalksnio šakelių. Vantos surištos 2019 m. vasarą, toli nuo miestų, kelių ir kitų taršių vietų, su linine virvute, kuri atspari karščiui. Šiomis vantomis galima ne tik vanotis, bet ir naudoti kaip gydomąsias priemones organizmui  išoriškai.

Viešbučiai vabzdžiams

Tai ypač puiki dovana vaikams. Šie nameliai naudingiems vabzdžiams yra ne tik gražūs, bet ir moko rūpintis bei domėtis gamta tiek mažus, tiek didelius. Viešbutėliai sukurti iš natūralių medžiagų, juoss galima pastatyti ar pakabinti ne tik sode ir kieme, bet ir balkone. Yra ir namelis su samanų stogu, skirtas kamanėms.

Augalais dažyti maišeliai

Maišeliai ekologiški ir dažyti be jokių cheminių dažų, pasiūti iš lininių atraižų. Kiekvienas maišelis yra unikalus, su skirtingu piešiniu abiejuose maišelio pusėse. Jis daugkartinio naudojimo ir pasiūtas labai tvirtai, tad atlaikys didelį svorį. Dažyti su įvairiais augalais – klevais, serenčiais, kraujažolėmis, rožėmis bei kitais augalais, maišelio spalvos neišsiskalbs net karštame vandenyje, nes virintos su geležimi.

Augalais dažyti maišeliai