Medeina – tai senovės lietuvių miško ir žvėrių deivė. Pasak metraščių, po sėkmingos medžioklės karalius Mindaugas jai aukodavo kurį nors sumedžiotą žvėrį. Medeina atrodė kaip vilkmergė, lydima vilkų, ji nesaugojo medžiotojų, o trukdė jiems žudyti miško žvėris. Lietuvoje Medeinos diena minima rugpjūčio 21 dieną, šios deivės vardadienio metu. Kartu tai ir diena visų gamtininkų, kurie saugo mišką, medžius bei visą gyvastį. Tad šiame tinklalapyje rasite informaciją ne tik apie sumedėjusius augalus ar miškus, bet ir apie visą aplinką apskritai, tiek sukurtą Gamtos, tiek tausojančiai kuriamą žmogaus.

Medeinos krautuvėlė
Medeinos krautuvėlė
E-krautuvėlėje galima įsigyti ekologiškų ir rankų darbo prekių, skirtų Gamtai ir Žmogui.
Edita Medeina (Jakubauskaitė)
Edita Medeina (Jakubauskaitė)

Esu Edita Medeina (Jakubauskaitė) mokiausi ir užaugau Rumšiškėse. Antrasis Medeinos vardas man prilipo savaime, kai kartu su draugais pradėjome švęsti Medeinos šventę, o man tekdavo įsikūnyti į šią deivę.

Visą laisvą laiką vaikystėje praleisdavau prie Kauno marių ir Liaudies buities muziejaus miškeliuose.

Nors Muzikos akademijoje baigiau režisūros studijas ir ta veikla man labai patinka, bet tikrasis mano kelias – aplinkosauga ir augalai.

1992 m. Muzikos akademijoje baigiau režisūros studijas.

2008 m. Kauno miškų aplinkos ir inžinerijos kolegijoje įgijau želdynų dizaino inžinierės kvalifikaciją.

2015 m. baigiau Vytauto Didžiojo universitete aplinkosaugos organizavimo magistrantūros studijas.

Turiu įvairios patirties ne tik augalų srityje, esu dirbusi:

Raseinių Kultūros centre dramos būrelio vadove;

Rumšiškių Lietuvos liaudies buities muziejuje ekskursijų vadove;

UAB „Limedika“ pardavimų vadybininke;

UAB „Editos gėlės“ floriste;

UAB „Želdynėlis“ medelyno vadove;

Zapyškio medelyne pardavėja-sodininke;

VDU Kauno botanikos sode dendrologinių kolekcijų vadove.

Vilniaus universiteto Botanikos sodo vyriausia specialiste.

Dalyvauju Lietuvos dendrologų draugijos ir aplinkosauginėje veikloje, rašau straipsnius žurnalams ir interneto portalams, organizuoju įvairius renginius apie augalus bei keliones po Lietuvos ir Europos botanikos sodus, parkus bei kitas lankytinas gamtos vietas. Esu rašiusi straipsnius žurnalams „Sodo spalvos“, „Rasos“, „Šeimininkė“, interneto svetainėms www.delfi.lt, www.manonamai.lt , www.15min.lt bei kt. Vedu edukacijas apie augalus, gamtą, vabzdžių viešbučius, augalų sėklas.

Tiek sumedėję, tiek žoliniai augalai yra mano stichija. Domiuosi  vaistinėmis ir dažančiomis augalų savybėmis bei grybais; taip pat ir senųjų dvarų parkais, etnografija. Labai mėgstu keliauti ir fotografuoti. Kolekcionuoju įvairius augalus ir sėklas, o patys mylimiausi – šilkmedžiai, svarainiai, riešutmedžiai, medlievos ir melsvės.

Šiuo metu dirbu pagal Individualios veiklos pažymą Nr.687151, su manimi galite susisiekti el. paštu info@medeinos.lt