Medeina – tai senovės lietuvių miško ir žvėrių deivė. Pasak metraščių, po sėkmingos medžioklės karalius Mindaugas jai aukodavo kurį nors sumedžiotą žvėrį. Medeina atrodė kaip vilkmergė, lydima vilkų, ji nesaugojo medžiotojų, o trukdė jiems žudyti miško žvėris. Lietuvoje Medeinos diena minima rugpjūčio 21 dieną, šios deivės vardadienio metu. Kartu tai ir diena visų gamtininkų, kurie saugo mišką, medžius bei visą gyvastį. Tad šiame tinklalapyje rasite informaciją ne tik apie sumedėjusius augalus ar miškus, bet ir apie visą aplinką apskritai, tiek sukurtą Gamtos, tiek tausojančiai kuriamą žmogaus.

Medeinos krautuvėlė
Medeinos krautuvėlė
E-krautuvėlėje galima įsigyti ekologiškų ir rankų darbo prekių, skirtų Gamtai ir Žmogui.

Esu Edita Medeina (Jakubauskaitė) mokiausi ir užaugau Rumšiškėse. Antrasis Medeinos vardas man prilipo jau seniai, kai kartu su draugais pradėjome švęsti Medeinos šventę, o man tekdavo įsikūnyti į šią medžių deivę.

Visą laisvą laiką vaikystėje praleidau prie Kauno marių ir Liaudies buities muziejaus miškeliuose. Nors pirmasis mano išsilavinimas yra renginių organizavimas ir režisūra (ir ta veikla man labai patinka ir dabar), bet tikrasis mano kelias – aplinkosauga ir augalai. 1992 m. Muzikos akademijoje baigiau režisūros studijas. 2008 m. Kauno miškų aplinkos ir inžinerijos kolegijoje įgijau želdynų dizaino inžinierės kvalifikaciją. 2015 m. baigiau Vytauto Didžiojo universitete aplinkosaugos organizavimo magistrantūros studijas.

Turiu įvairios patirties ne tik augalų srityje, esu dirbusi: Raseinių Kultūros centre dramos būrelio vadove; Rumšiškių Lietuvos liaudies buities muziejuje ekskursijų vadove; UAB „Limedika“ pardavimų vadybininke; UAB „Editos gėlės“ floriste; UAB „Želdynėlis“ medelyno vadove; Zapyškio medelyne pardavėja-sodininke; apželdinimo kursų "Geltonas karutis" lektore; VDU Kauno botanikos sode dendrologinių kolekcijų vadove; Vilniaus universiteto Botanikos sodo vyriausia specialiste.

Dalyvauju Lietuvos dendrologų draugijos ir aplinkosauginėje veikloje, rašau straipsnius žurnalams ir interneto portalams, organizuoju įvairius renginius apie augalus bei keliones po Lietuvos ir Europos botanikos sodus, parkus bei kitas lankytinas gamtos vietas. Esu rašiusi straipsnius žurnalams „Sodo spalvos“, „Rasos“, „Šeimininkė“, interneto svetainėms www.delfi.lt, www.manonamai.lt , www.15min.lt bei kt. Vedu gamtines ekskursijas ir edukacijas apie augalus, gamtą, vabzdžių viešbučius, augalų sėklas.

Tiek sumedėję, tiek žoliniai augalai yra mano stichija. Domiuosi  vaistinėmis ir dažančiomis augalų savybėmis bei grybais; taip pat ir senųjų dvarų parkais, etnografija. Labai mėgstu keliauti ir fotografuoti. Kolekcionuoju įvairius augalus ir sėklas, o patys mylimiausi – šilkmedžiai, svarainiai ir melsvės.

Šiuo metu dirbu Vilniaus Statybininkų rengimo centre dekoratyvinio želdinimo profesijos mokytoja bei VGTU (Vilnius Tech) dėstau dendrologiją kraštovaizdžio architektams. Taip pat dirbu pagal Individualios veiklos pažymą Nr.687151. Gido pažymėjimo Nr.16795.

Su manimi galite susisiekti el. paštu info@medeinos.lt arba telefonu +37068604199