Valentino dienos gėle galėtų būti ne tik raudonos rožės ar spalvingos puokštės su širdelėmis, bet ir kambarinė gėlė AMORFOFALAS. Nors jos pavadinimas skamba nelabai romantiškai, o dar žydėdama ji ir labai smirda, bet būtent dėl savo formos ir pavadinimo, kilusio iš graikų kalbos („Amorphos“ reiškia beformis, o „phallos“ reikšmė yra falas, vyriškas pasididžiavimas) ir dar dėl to, kad žydi būtent vasario mėnesį – ši egzotiška gražuolė galėtų pretenduoti į Valentino gėlės statusą. Žinoma, tiems, kurie turi humoro jausmą ir be abejo, mėgsta įspūdingas gėles.

Lietuvoje auginamos kelios amorfofalų rūšys, jos visos pasižymi įspūdingo dydžio žiedais, kurie turi labai specifinį kvapą.

Didysis amorfofalas (Amorphophallus titanum) natūraliai auga tik Sumatros saloje, drėgnų ątogrąžų miškų klintiniuose šlaituose. Jis laikomas augalu rekordininku, pačiu didžiausiu žydinčiu žiedu pasaulyje. Tas žiedas gali siekti net 3 metrų aukštį ! Žiedas panašus į kalijos žiedą: jo vidurį sudaro stambi burbuolė, apsupta tarsi mantija tamsiai raudonos spalvos žiedlapiu. Burbuolė tuščiavidurė ir žydėjimo metu jos temperatūra siekia apie 36-37 C šilumos, t.y. panašios temperatūros kaip žmogaus kūnas.