Jeigu esate iš tų, kuriems žiema nėra vien tik šaltas ir nuobodus laikotarpis, tai greičiausiai nemažai laiko praleidžiate gamtoje. Juk žiemą turime daugiau laisvo laiko, nors ir šviesusis laikas yra trumpesnis. Bet laisvomis dienomis tikrai galima nemažai aplankyti ir pamatyti. Tad vienas iš smagiausių dalykų - tai piliakalnių, mitologinių akmenų, atodangų, senkapių ar pažintinių gamtos takų lankymo metas. Tą galima padaryti ir pėsčiomis, su dviračiu ar slidėmis - koks bebūtų oras.

Tad keletas sakinių apie Utenos rajone, šalia Užpalių gyvenvietės esantį Lygamiškio piliakalnį. Jį galima pamatyti visai šalia kelio Užpaliai-Svėdasai. Kažkada čia buvo ne tik piliakalnis, bet ir apie  0,5 ha dydžio senoji gyvenvietė. Kasinėjimų metu buvo rasta brūkšniuotosios ir grublėtosios keramikos  likučių. Tad piliakalnio gyvavimas datuojamas maždaug iš pirmojo mūsų eros  tūkstantmečio. Šalia piliakalnio yra mitologinis akmuo, vadinamas „Laumės valtimi“.

Lygamiškio piliakalnis yra netoli Šventosios upės. Į jį užlipti galima įrengtais mediniais laiptais. Viršuje - pailgo trikampio aikštelė, apie 40 arų dydžio. Yra supiltas apie 90 m ilgio ir 10 m pločio lanko formos pylimas išoriniu 1,6 m aukščio šlaitu. Piliakalnio šlaitai gan šlaitai statūs, iki 10 m aukščio.

Tai va, koks įdomus ir gražus Lygamiškio piliakalnis su mitologiniu akmeniu. Aplankykite jį ir žiemą 😉