Justicijos genčiai priklauso net 680 rūšių augalų, kurie savaime auga Afrikoje, Amerikose ir Indijoje, tad Lietuvoje jie auga tik kaip kambariniai augalai ir paprastai auginamos tik dvi rūšys. Pati justicija priklauso mums mažai girdėtai akantinių (Acanthaceae) šeimai ir yra puošnus žydintis augalas. Tiesa, yra šiek tiek painiavos su šios gėlės vardu, nes anksčiau ji buvo vadinama ir jakobinija, ir beloperone, bet po išsamesnių genetinių tyrinėjimų botanikai nusprendė pavadinti vienu justicijos vardu.

TAŠKUOTOJI JUSTICIJA (Justicia brandegeana) yra apie 1 m aukščio krūmas, savaime augantis Meksikoje, bet šiuo metu paplitęs visame pasaulyje. Žydi labai originaliais žiedais – tai, ką daugelis vadina jos žiedu, iš tiesų yra pažiedės, dengiamieji lapai. Žiedeliai yra smulkūs, vos pastebimi ir baltos spalvos, su smulkiais, tamsiai raudonos spalvos taškeliais. Mažuosius žiedelius saugo vienas kitą dengdami žalsvai raudonos spalvos pažiedės, kurios vieniems panašios į čerpes ant stogo, o kitiems primena krevetes, tad anglakalbiai dažnai vadina jį krevetiniu augalu (shrimps plant). Lapai nėra dideli, apie 5–7 cm ilgio, ovalūs ir visžaliai, t.y., žaliuojantys ištisus metus. Tiek lapai, tiek žiedai yra natūraliai svyrantys žemyn. Žydėti gali gan ilgai – virš mėnesio laiko. Nors gamtoje ji žydi pavasarį arba vasarą, bet gėlių augintojų pastangomis gėlių parduotuvėse jų galima įsigyti žydinčių vos ne ištisus metus.

Taškuotoji justicija (Justicia brandegeana)

Jeigu nuspręsite auginti šią justiciją – parinkite jai kuo šviesesnę ir saulėtą vietą kambaryje, nes ji mėgsta stiprų apšvietimą. Tik vasarą tiesioginiai saulės spinduliai per stiklą gali apdeginti lapus. Ji auga ir pavėsingesnėse vietose, bet tuomet mažiau žydi arba žiedai būna blankesni. Lietuvoje 1 m aukštį ji retai kada pasiekia, paprastai auga iki 50–60 cm aukščio. Žiemą šią justiciją galima laikyti ir vėsesnėje vietoje, bet ne žemesnėje nei +10 C, tik svarbu, kad jai užtektų šviesos bei reikėtų saikingai laistyti. Pavasarį pradėkite reguliariai tręšti kambarinėms gėlėms skirtomis trąšomis. Dirvožemį mėgsta derlingą, purų ir drėgną, bet ne šlapią, o pralaidų. Jeigu žiemą kambaryje oras sausas – reikėtų retkarčiais nupurkšti augalo lapus. Šią gėlę pavasarį rekomenduojama apgenėti, jeigu per žiemą ji suvargsta ar išstybsta, tada stiebus galima patrumpinti trečdaliu ar net per pusę, tada augalas sutankės ir bus kompaktiškesnis. Kaip ir daugelį kambarinių augalų ją gali apnikti voratinklinės erkutės, baltasparniai ar skydamariai.

Justicia Yellow Queen

Dažniau nei rūšinis augalas kambariuose auginama veislė ‘Yellow Queen‘, kuri puošiasi ne rausvai žalios, o ryškiai geltonos spalvos žiedais (o tiksliau – pažiedėmis). Šiuos kambarinius augalus, parduodamus gėlių parduotuvėse, galima išvysti dažnai. Paprastai ši veislė užauga nedidelė, apie 30–50 cm aukščio, tik žiedai nesvyra žemyn, o stiebiasi į viršų. Kaip ir rūšinis augalas mėgsta saulėtas ir šiltas vietas, derlingą, drėgną, bet ne šlapią, o pralaidų dirvožemį.

RAUSVOJI JUSTICIJA (J. carnea) kilusi iš Pietų Amerikos, Brazilijos. Ten užauga apie 2 m krūmu, bet pas mus, be abejo, tiek nepasiekia. Vasarą pražysta raudonos arba rausvos spalvos žiedais. Lotynų kalba rūšies vardas „carnea“ reiškia „mėsa“. Ši justicija taip pat mėgsta vietas, kur gausu saulės šviesos. Ji jautresnė šilumai nei taškuotoji, tad žiemą kambario temperatūra, kur auginama rausvoji justicija, neturėtų nukristi žemiau +15 C. Taip pat ji mėgsta drėgną orą, nes kilusi iš vietovių, kur klimatas yra nuolat šiltas ir drėgnas. Tad žiemą šildomuose kambariuose, kai smarkiai išsausėja oras, norint išlaikyti šį augalą puošnų, teks papildomai drėkinti kambario orą – galima purkšti augalą ir orą aplinkui su purkštuku arba laikyti šalia plačius indus su vandeniu, kad nuolat garuotų drėgmė. Pati žemė vazone žiemos metu neturėtų būti per drėgna.

Rausvoji justicija (Justicia carnea)

Dažnai būna, kad pavasarį augalas pasitinka gerokai nuplikęs ir nubarstęs daug lapų, tad jį smarkiai apgenėkite ir patręškite, turėtų atsigauti. Angliškai augalas dažnai vadinamas „braziliška plunksna“ („Brazilian plume“) arba „flamingų gėle“ (flamingo flower) dėl savo įspūdingų žiedų spalvos ir formos.

Kartais dar auginama kaliforninė justicija (J. californica), kilusi iš Kalifornijos ir žydinti siaurais, raudono piltuvėlio žiedais. Šią justicijas kaip ir daugelį kitų mėgsta lankyti kolibriai, kurie ir yra pagrindiniai apdulkintojai. Bet šią ar kitas justicijų rūšis retai kas augina, nebent augalų kolekcionieriai ar botanikos sodai.