Atėjo tas metas, kai beveik visi medžiai be lapų, gėlės nužydėjo, pučia šaltas ir darganotas vėjas su lietumi. Atrodo, ką tame lauke beveikti. Bet ar tikrai ? Vasarą dažnai skubame keliauti po kitas šalis, mėgautis pajūriu, ežeru ar sodyba, kol dar būna šilti orai. Bet ir vėlyvą rudenį ar žiemą tiek daug galima nuveikti ! Lietuvoje yra tiek daug puikių vietų, kurias galima lankyti bet kokiu metų laiku. Tai dvarai ir jų parkai, įvairūs įdomūs gamtos objektai: piliakalniai, atodangos, įgriuvos, pažintiniai takai, šaltiniai, medžiai bei kt.

Įdomus ir gražiai tvarkomas yra BISTRAMPOLIO dvaras, Panevėžio rajone, Ramygalos seniūnijoje. Istoriniuose šaltiniuose jis minimas jau nuo XV amžiaus. Kelis šimtmečius jį valdė dvarininkai Bistrampai, nuo kurių pavardės ir kilo šis dvaro pavadinimas. Rūmai yra dviaukščiai, klasicistinio stiliaus. Taip pat dar išlikę kiti dvaro architektūrinio ansamblio pastatai: arklidės, ledainė, malūnas, vyno darykla, karietinė, pavėsinė ir kt.

Tarybiniais laikais dvaro pastate buvo technikumas, gyveno žmonės. Šiuo metu dvarvietė priklauso Panevėžio vyskupijai. Pats dvaras ir jo aplinka gražiai tvarkomi, ten vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, nuomuojamos arklidės bei kitos patalpos. Šalia dvaro sutvarkyti tvenkiniai su salelėmis, įrengti takai pasivaikščiojimui, prižiūrimi senieji ir sodinami naujieji augalai, įkurtas aptvaras su danieliais.

Puošnus dvaro parkas buvo įkurtas XIX a. antroje pusėje. Dauguma medžių yra vietinės kilmės: paprastieji klevai, paprastieji ąžuolai, mažalapės liepos, karpotieji beržai, paprastieji uosiai ir kt. Iš svetimžemių auga paprastieji kaštonai, didžialapės liepos, kanadinės tuopos, jazminai, alyvos bei kt. Įrengta parterinė dalis su gėlynais.

Dvaro viduje veikia viešbutis ir pokylių salės, atkuriamas autentiškas senųjų laikų interjeras. Apsilankykite senajame Bistrampolio dvare ir parke bet kokiu metų laiku – ten tikrai gražu.