Kam skirti šie nameliai-inkilai

Šie nameliai skirti pritraukti dieninius arba naktinius drugius ir skatinantys biologinę įvairovę. Durelėse esantys du pailgi plyšiai pritaikyti būtent drugelių sparnams, kad jie galėtų patekti į vidų. Namelyje drugeliai gali slėptis nuo lietaus ar darganoto oro, naktiniai drugiai ten praleis dieną, o dieniniai – naktį. Čia gali apsistoti ne vien drugeliai – po stogeliu esančiuose šiauduose slėptuves suras ir kiti žmogui naudingi vabzdžiai  – boružės, laukinės bitės, auksaakės.

Nameliai drugeliams

Nupiešti drugeliai - tai ne vien dekoracija

Po nupieštais drugeliais slepiasi laikikliai, kuriuos pasukus galima išimti namelio dureles. Bet kad ir kaip būtų smalsu, geriau dažnai nekrapštyti ir nejudinti namelio, norint pažiūrėti ar jame kas nors apsigyveno, nes kaip ir kiekviename viešbutyje  jo gyventojai taip pat nemėgsta būti trukdomi. Durelės skirtos namelio išvalymui, bet to nereikia dažnai daryti, užtenka tik 1-2 kartus per metus, geriausiai vėlyvą rudenį arba žiemą. Drugelių nameliui naudojamos tik natūralios gamtinės medžiagos, jis neapdorotas lakais, cheminiais impregnantais ar kitomis agresyviomis medžiagomis. Kiekvienas namelis skiriasi nupieštų drugelių paveikslėliais.

Detalė - drugelis

Kur geriausia statyti namelį drugeliams

Drugelių namelį geriausia įkurdinti saulėtoje vietoje, šalia žydinčių augalų. Jį reikėtų statyti taip, kad  nekristų tiesioginiai krituliai – lietus ar sniegas. Nors namelis impregnuotas alyvuogių aliejumi ir yra gan atsparus drėgmei, bet vabzdžiai paprastai nemėgsta, kai ant jų lyja. Jį galima ir pastatyti, ir pakabinti, svarbu tik, kad vėjas jo nejudintų. Prieš pastatant namelį, gerai būtų, jei į jo vidų įdedama keli sausi medžio lapai (pvz., klevo) arba kuokštelis džiovintų žolių.

Šiauduose gali apsistoti boružės arba auksaakės

Kokia šių namelių paskirtis

Drugių nameliai gali turėti kelias paskirtis: kaip trumpalaikė slėptuvė dienos, nakties ar darganoto oro metu; kaip vystymuisi tinkama buveinė pereinant iš vienos stadijos į kitą (kiaušinėlis, vikšras, lėliukė); kaip žiemojimui tinkama vieta. Tik norint, kad šiame namelyje vabzdžiai žiemotų – vėlyvą rudenį jį reikėtų įnešti į šviesią ir nešildomą patalpą – šiltnamį, įstiklintą balkoną ar pan., o pavasarį sušilus orams išnešti laukan.

Namelis drugeliams – tai ir gyvasis edukacinis kampelis, kurio dėka galima mokytis stebėti ir pažinti gamtą, ja rūpintis. Be to, jis puikiai papuoš jūsų aplinką, kur bestovėtų – sode, kieme ar balkone. Nameliai vabzdžiams (dar vadinami vabzdžių viešbučiai) yra populiari gamtosauginė bei edukacinė priemonė visame pasaulyje, kur rūpinamasi gamta ir jos išsaugojimu. Paprastai juos įkurdina parkuose, soduose bei visur, kur tik būna vabzdžių, o jų būna beveik visur. Šių namelių tikslas – skatinti biologinę įvairovę, kuri sparčiai mažėja dėl žmogaus veiklos. Gamtoje nėra naudingų ir nenaudingų gyvūnų, augalų ar kitų organizmų, nes jie visi būtini nenutrūkstam gyvybės ratui. Tik dažnai dėl žmonių veiklos sutrikdomi natūralūs procesai, tad rūšių nuolat mažėja. Nuo gausios biologinės įvairovės priklauso žmonijos gerovė ir ateitis, o juk vabzdžiai pasaulyje sudaro net virš 70 proc. visų gyvūnų rūšių !

Namelį galima ir pakabinti, ir pastatyti

Jeigu ilgiau kaip keletą savaičių nepastebėsite jokio judėjimo namelyje, nenusiminkite, nes galbūt, drugiai ar kiti vabzdžiai į namelį užsuka tik naktimis kai jūs miegate. Kai kurie iš jų yra dideli slapukai, stengiasi būti nematomi ir labai atsargūs. Jeigu vis dėlto esate įsitikinę, kad namelis nelankomas, galbūt reikėtų pakeisti jo vietą, pvz., nunešti arčiau žydinčių augalų arba ten, kur nepučia stiprūs vėjai.

Tad kai kieme kelsite inkilą ar lesyklą paukščiams, neužmirškite pastatykite ir namelio vabzdžiams.

Namelio aukštis 25 cm, plotis 18-19 cm, gylis 10 cm, svoris apie 800 gr., kaina 18,00 eurų.

Įsigyti namelį drugeliams galima čia: