Prasidėjo gruodis, kalendorinė žiema, tad vis dažniau mintys sukasi apie artėjančias didžiąsias metų šventes - šv. Kalėdas ir Naujuosius metus. O kokios gi šventės be kalėdinės puošmenos eglutės ? Juk ją arba bent jos šaką puošia daugelis, be jos neįsivaizduojame švenčių.

Eglės puošimas, kaip ir Advento bei kalėdiniai vainikai nėra mūsų krašto senoji tradicija, nors atrodo, kad mes tai jau darome per amžių amžius. Lietuvoje kalėdinės eglės buvo pradėtos puošti ne taip jau ir seniai – prieš kokį 100 metų. Ir šis užsiėmimas tikrai mielas kiekvienam, suteikiantis džiaugsmo ne tik vaikams.

Jeigu namie neturite vietos, noro ar laiko puošti eglutę – įsigykite vieną iš kalėdinio laikotarpio simbolių – adventinį vainiką. Kuklesni adventiniai vainikai su keturiomis žvakėmis padedami namuose garbingiausioje vietoje ant stalo, o puošti girliandomis ir žaisliukais dažniausiai kabinami ant lauko durų. Žaliuojančio vainiko paprotys atėjo iš senųjų kultūrų ir turi gilias tradicijas, nes vainikas – tai amžinojo gyvybės rato simbolis. Keltų tautos, klestėjusios vidurio Europoje dar prieš mūsų erą, belaukdamos žiemos saulėgrįžos, nupindavo vainikus iš visžalių augalų šakelių ir jie apsaugodavo namus nuo blogųjų dvasių. Vėliau, jau pradėjus ilgėti dienoms, vainikus sudegindavo, tikėdami, kad taip išvarys visas tamsiąsias jėgas ir negandas bei padės greičiau sugrįžti Saulei. Tad žaliuojančio vainiko tradicija prigijo ir išliko daugelyje šalių iki dabar.

Kalėdoms parduodamų natūralių eglučių rūšių būna nemažas pasirinkimas. Dažniausiai tai būna netgi ne ta mūsų lietuviška paprastoji eglė, nes jos žaliasis apdaras yra kuklokas kalėdiniams papuošimams. Kalėdoms paprastai, patys to nežinodami, perkame dygiąsias, baltąsias ar serbines egles; korėjinius, balzaminius, vičo ar europinius kėnius, didžiąsias pocūges, kiparisus ar kt.

Jeigu ant eglutės dar būna išlikę kankorėžiai - tai dvigubas džiaugsmas. Nes kankorėžiai dažniausiai kvepia sakais ir mišku, tarsi patvirtindami medelio tikrumą ir natūralumą.

Bet šį kartą - ne pačių eglių, o jų kankorėžių nuotraukos. Kankorėžiai - natūralūs arba dažyti, gali ne tik papuošti jūsų eglutę ar kalėdinį vainiką, bet ir būti kaip atskira šventinė dekoracija.

Tad tegu jūsų šventės būna ne tik smagios, bet ir natūralios, kvepiančios mišku ir sakais.