Šio pasivaikščiojimo metu pajusime tris istorinius miesto sodus. Štai Bernardinų sodas kvepėjo vienuolių augintomis žolelėmis, vėliau tapo vienu turtingiausių botanikos sodų Europoje, o dabar augalai, paukščiai, vabzdžiai įsilieja į miestiečių jaukių pasivaikščiojimų paveikslą. Gamtininkė Edita Medeina padės pastebėti retus ir išskirtinus augalus, vabzdžius ir paukščius. Aplankysime ir į Raudonąją knygą įtrauktų dančiasnapių šeimyną. Įsivaizduojate, jie gali keliauti net pusantro kilometro savo kojelėmis per miesto centrą, kad pasiektų Vilnelę!

Renesanso karalienė Bona Sforca į Lietuvą kaip vėjas įnešė daug naujovių, taip pat ir naujas madas soduose, tuo pačiu ir virtuvėje. Jos sodas prie Valdovų rūmų buvęs puikus, tačiau į jį buvo galima patekti tik rūmų gyventojams. Kas ten augo, kam tai naudota, iš kur mes tai žinome ir koks gi šiandien yra Bonos Sforcos kiemelis pasakosime su didžiule meile, nes kitaip tiesiog neįmanoma.

O ar žinote, kad pats pirmasis botanikos sodas Vilniuje buvo Pilies gatvėje? Jo įkūrėjas prancūzas Ž.E.Žiliberas iš Vilniaus skuodė kaip akis išdegęs, nes publika pasirodė nesugebanti suprasti, kad augalai turi lytis, o dar asmeniniai sunkumai…

Ši ekskursija ir apie žmones, kurie rūpinosi miesto grožiu, taip pat apie želdynus, stilius, augalus ir gamtą mieste. Ką tikrai pažadame - jūs tikrai kitaip pradėsite matyti ir girdėti miestą.

Ekskursijos pradžia 12.00 val. nuo Vilniaus rotušės laiptų, pabaiga prie Valdovų rūmų, trukmė 2-2,5 val. Ekskursija vyks bet kokiu oru, tad apsirenkite tinkamais rūbais.

Bilietai į ekskursiją čia: https://tickets.paysera.com/lt/event/senieji-vilniaus-sodai-bernardinai-bona-ir-botanika-gamtine-ekskursija?fbclid=IwAR1UvTHAYgGNq6NpqDZ-8La3OOS-sYg0Bp-H6O23lbLbA1BenID6rN-PMos