Lietuva laikoma gan šalta šalis, čia neauga daugelis augalų, kurie puikiai veša kitose, ne taip ir toli esančiose Europos šalyse – Vokietijoje, Anglijoje, Čekijoje ar net Lenkijoje. Jei tiksliau, tai tie augalai gali pas mus augti, bet neperžiemoja, o jei net ir peržiemoja – tai sunkiai, ilgai pavasarį vargsta, kol atsigauna. Vienas iš tokių augalų yra  ARGENTININĖ KORTADERIJA (Cortaderia selloana).

Tai aukšta ir tikrai įspūdingo aukščio žolė, viena iš aukščiausių smilgų. Ji gali pasiekti keturių, o kartais ir net ir penkių metrų aukštį. Vasaros pabaigoje pasipuošia baltomis, apie 30-40 cm ilgio žiedynų šluotelėmis. Jos lapai siauri ir ilgi kaip ir daugelio smilginių arba miglinių (Poaceae) šeimos augalų ir yra visžaliai, t.y. žaliuojantys nuolat, tiek vasarą, tiek žiemą. Jie gan aštrūs, net galima susižeisti.

Užauga tankiu sąžalynu ir jai tinkamose sąlygose tokiu tankiu, kad net sunku išnaikinti, ima plisti kaip piktžolė. Suvaldžius šią didelę smilgą ir turint pakankamai erdvės kieme ar parke, galima gėrėtis jos įspūdingais kerais bei žiedynų šluotelėmis.

Savaime argentininės kortaderijos auga Pietų Amerikoje, Patagonijos ir Pampų regionuose, todėl dar kartais jos vadinamos pampų arba prerijų žolėmis (angliškai „pampas grass“). Jų augavietės yra Andų kalnų plynaukštės, kur vyrauja karštos ir lietingos vasaros bei švelnios ir dažniausiai besniegės žiemos. Tad norint jas prisijaukinti savo kieme, reikėtų suteikti bent kiek panašias sąlygas. Lietuvoje kortaderijas bandė ir tebebando auginti ne vienas augalų mėgėjas, nes tai labai puošnus augalas. Tinkamose mikroklimato sąlygomis pas mus kai kur jos auga ir po kelerius metus, tik neteko matyti, kad būtų išskleidusios savo žaviuosius žiedynus. Gan tinkamas joms būtų klimatas mūsų pajūrio krašte, kur žiemos būna švelnesnės nei kitose Lietuvos kraštuose, bet gaila, kad vasaros joms ten per vėsios.

Galbūt, po kažkiek laiko atsiras savaime arba bus sukurtos selekcininkų ir lietuviškam klimatui atsparios kortaderijos. Juk jau yra kaktusų, kurie pas mus puikiai žiemoja lauke. Be to, juk ir klimatas pamažu šiltėja. Tad gal ir lietuviškuose kiemuose ar parkuose bus galima gėrėtis įspūdingais Pampų žolių kerais