Paprastai daugiausiai tokių geltonspyglių turi kalninė pušis (Pinus mugo), nors ir kitos rūšys gali būti geltonos. Kalnapušių beveik visos veislės auga nedidelėmis ir kompaktiškomis. Vienos šiltuoju metų laiku žaliuoja įprastai kaip ir visos pušelės, o rudenį, kai tik orai ima vėsti ir naktimis spusteli minusinė temperatūra, tada pamažu pradeda keistis, kol spygliai nusidažo ryškiai geltona spalva. Keletas veislių turi geltonus spyglius tiek vasarą, tiek žiemą, o kai kurių spygliai geltonai dryžuoti. Štai keletas įdomesnių geltonspyglių:

'Ophir' yra suploto rutulio formos, 10-ies metų užauga iki 45 cm aukščio ir 60 cm pločio. Vasarą būna gelsvažalė, o žiemą spygliai nusidažo citriniškai geltona spalva, tik jeigu krūmelis augs daliniame pavėsyje, tada spygliai bus nebe geltoni, o žalsvos spalvos. Veislė sukurta Nyderlanduose 1975 m.

'Winter Gold' platus ir lėtai augantis krūmas su aukso geltonumo spygliais žiemą (pavadinimas anglų kalba reiškia 'Žiemos Auksas'), vasarą jie pažaliuoja arba būna žali su gelsvais galiukais. 10-ies metų amžiaus pasiekia 1 m aukštį ir 1,5 m plotį. Veislė buvo išvesta 1967 m. Nyderlanduose. Šią, kaip ir daugelį mažaūgių kalninės pušų veislių tinka auginti gėlynuose, alpinariumuose ar kieme vazonuose.

'Carsten' arba 'Carsten's Wintergold' veislė yra platus, bet žemas ir kompaktiškas krūmelis su trumpais ir žaliais spygliais vasarą, kurie žiemą virsta auksiškai ir sodriai geltonos spalvos. Auga lėčiau už 'Winter Gold' veislę, iš kurios ir buvo išvesta. 10-ies metų amžiaus siekia tik apie 10-15 cm aukštį ir apie 50 cm plotį. Tai viena žemiausių geltonspyglių pušų. Sukurta Vokietijoje 1988 m.

'Golden Glow'. Ši pušelė labiau auga ne į plotį, o į aukštį, ji pasižymi stataus kūgio formos laja ir neilgais spygliais, kurių ryškus geltonumas išryškėja žiemos metu. 10-ies metų pasiekia apie 70 cm aukštį ir 40 cm plotį. Veislė sukurta Jungtinėje Karalystėje 2006 m. Kaip ir daugelis kalninių pušų yra atspari šalčiui ir sausrai.

'Zundert' - tai mažas krūmas su gan ilgais ir šviesiai geltonais spygliais žiemą, kurie vasarą tampa gelsvai žaliais. 10-ies metų pasiekia apie 1 m aukštį ir apie 1,5 plotį. Veislė sukurta 1977 m. Nyderlandų medelyne.

'Laarheide' yra lėtai auganti ir plati pušelė, kurios spygliai pageltonuoja žiemą. 10-ies metų užauga tik iki 30-35 cm aukščio ir 60 cm pločio. Veislė sukurta 1977 m. Nyderlanduose.

Taip pat dar veislių 'Amber Gold', 'Chameleon', 'Hoersholm', 'Lemon', 'Balkan Aurea', 'Dezember Gold', 'Jalubi', 'Blažek', 'Koe Gelb', 'Šubrt', 'Pjatra Krajluj', 'Variegata', 'Winter Sun', 'Starkl', 'Rositech' bei daugelio kitų spygliai būna ištisai arba dalinai geltoni. Turime ir lietuvišką gelsvą kalnapušę, ją XX a. pabaigoje savaime augančią Kuršių nerijoje surado dendrologas Rimvydas Kareiva ir pavadino 'Dubrava'. Ji rutulio formos, lėtai auganti, ūgliai dažniausiai plokšti, o šviesios gelsvai žalios spalvos spygliai šakelių viršūnėse išsidėstę apskritomis skrotelėmis. Tiesa, ji nėra registruota augalų vardyne, bet originalumu nenusileidžia užsienietiškoms pušų veislėms.