Tai vienas iš įdomiausių medžių, galinčių augti ir Lietuvoje. Mūsų šalyje pats seniausias, virš 100 m. amžiaus auga Švėkšnoje. Tikroji ginkmedžių tėvynė yra Tolimuosiuose Rytuose – Kinijoje, Japonijoje, Korėjoje.

Ginkgo biloba

Ginkmedis rudenį

Tai reliktinis augalas, t.y. nepakitęs auga jau daug milijonų metų (nes daugelis augalų nuolat evoliucionuoja, keičiasi). Tai seniausia žinoma medžių rūšis, egzistavusi dar prieš 270 milijonų metų, kai po žemę bėgiojo dinozaurai.

Visas medis labai įdomus – lapeliai vėduoklės formos, vaistingi – iš jų gaminami vaistai atminčiai („Bilobil“, kt.) ir   regėjimui gerinti, taip pat antivėžiniai bei padedantys nuo peršalimo vaistai. Vaisiai – nedidelės, geltonos ir valgomos slyvos. Kad užsimegztų vaisiai, šalia turi augti vyriškas ir moteriškas augalas.

Kas įdomiausia, tai ginkmedis yra pušūnas, tai yra artimesnis spygliuočiams nei lapuočiams ! Manoma, kad visų spygliuočių spygliai seniau buvo kaip lapai, tik po ilgų evoliucijos metų dėl atšiaurių orų jie pamažu susiaurėjo iki spyglių, tik  ginkmedžio „spygliai“ išliko platūs.

Selekcininkai yra išvedę įvairių dekoratyvinių ginkmedžių formų: nedidukų ir galinčių augti vazone; t.p. siaura laja,  smulkiais, garbanotais arba baltai margintais lapeliais ir kt.

Ginkgo biloba

Ginkmedžio lapas

Ginkgo biloba

Dviskiautis ginkmedis

Ginkgo biloba Variegata

Ginkmedis ‘Variegata’

Ruošiasi žydėti vyriški žiedai