Kad svetainė www.medeinos.lt tinkamai veiktų, į Jūsų įrenginį įrašome mažas duomenų rinkmenas, vadinamas slapukais. Tą patį daro dauguma interneto svetainių.

1. Kas yra slapukai (angl.: cookies)?

Slapukas – tai nedidelis tekstinis elementas, įrašomas Jūsų įrenginyje, kai apsilankote svetainėje www.medeinos.lt. Slapukai leidžia interneto svetainei kurį laiką prisiminti informaciją apie Jūsų naršymą svetainėje ir atpažinti Jus kitą kartą apsilankius svetainėje, įgyvendinti kai kurias svetainės funkcijas ir stebėti klientų naršymą svetainėje. Visa tai leidžia suteikti Jums galimybę svetaine naudotis patogiai ir siekti, kad svetainė taptų dar patogesnė ir draugiškesnė.

2. Kodėl naudojami slapukai?

  • užtikrinti svetainės pagrindinių paslaugų funkcionalumą;
  • padaryti svetainę patogesne;
  • kaupti informaciją apie naudojimąsi svetaine;
  • suteikti galimybę naudotis integracija su socialiniais tinklais.

3. Kokie slapukai naudojami?

Būtinieji slapukai: šie slapukai būtini skaičiuojant kainą ir įsigyjant prekes svetainėje. Be jų tiesiog nebūtų galima Jums suteikti paslaugų, dėl kurių Jūs apsilankėte www.medeinos.lt svetainės parduotuvėje. Taip pat naudojami slapukai, kurie nustatytų, ar Jūs sutikote, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų įrenginiuose;

Statistikos slapukai: šie slapukai suteikia galimybę sužinoti, iš kokios reklamos ar paieškos sistemos Jūs patekote į svetainę bei apskaičiuoti, kiek lankytojų susilaukiama per tam tikrą laikotarpį.

Socialinių tinklų slapukai: šie slapukai Jums suteiks galimybę parašyti svetainėje www.medeinos.lt atsiliepimą naudojantis Facebook ir kitų socialinių tinklų comments funkcija arba su savo socialinių tinklų draugais pasidalinti patikusiu www.medeinos.lt svetainės turiniu. Sesijos slapukai nustatomi kiekvienai sesijai, t. y. jie saugomi tol, kol uždarote naršyklę. Sesijos slapukai nėra saugomi Jūsų įrenginio kietajame diske. Nuolatiniai slapukai yra saugomi Jūsų įrenginyje, kol juos ištrinate arba kol baigiasi jų saugojimo terminas, bet ne ilgiau nei vienerius metus.

4. Kokiu pagrindu naudojami slapukai?

Naudojant būtinuosius slapukus, remiamasi teisėtu interesu užtikrinti svetainės ir joje teikiamų paslaugų funkcionalumą. Naudojant statistikos ir socialinių tinklų slapukus, remiamasi Jūsų sutikimu, todėl šiuos slapukus naudojame tik gavę sutikimą. Tačiau nedavus sutikimo naudoti slapukus kai kurios svetainės funkcijos gali neveikti arba veikti netinkamai.

5. Kaip valdyti slapukus?

Valdyti ir ištrinti slapukus galite naudodamiesi savo naršyklės nustatymais. Jūs galite ištrinti visus Jūsų įrenginyje įrašytus slapukus bei naudotis kitais Jūsų naršyklės nustatymais, pvz., neleisti svetainėms Jūsų įrenginyje įrašyti slapukų.

Daugiau naudingos informacijos galite pasiekti adresu www.youronlinechoices.com. Tačiau turite žinoti, kad tokiu atveju Jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.